Zabawki edukacyjne i gadżety dla dzieci – co wybrać, by sprawić radość maluszkowi i wesprzeć rodziców

Częstokrotnie tuż przed urodzeniem się oczekiwanego dziecka rodzina i znajomi rozważają, jakie zabawki i gadżety najbardziej ucieszą małego człowieka. Przemierzają regały w supermarketach w poszukiwaniu tego wyjątkowego i nieszablonowego. Tymczasem maluchowi przez spory okres czasu wystarczą te najmniej skomplikowane gadżety jak gryzaczek czy piłka.

zabawki edukacyjne
Author: Sheila Sund
Source: http://www.flickr.com
Gdy chodzi o zabawki edukacyjne dla dzieci, w tym momencie na rynku wybór jest po prostu miażdżący. Więszkość nowoczesnych zabawek mieni się różnymi kolorami, gra melodyjki, porusza się i peroruje do nas z regałów w sklepach. Przed niektórymi ciężko przejść obojętnie, szczególnie, kiedy zależy nam na faktycznie oryginalnym podarku dla malutkiego szkraba. Z reguły jednak wychodzi na jaw, że szkrab przez pierwsze miesiące życia ignoruje edukacyjne zabawki, natomiast skupia się na prostych i poręcznych niewielkich przedmiotach, jak gryzaki, łyżeczki czy grzechotki. Z tego względu warto nieco odłożyć zakup interaktywnego pianinka lub szczekającego plastikowego pieska i wybrać coś prostszego. Zabawki edukacyjne dla dzieci charakteryzują się tym, że edukują tylko wtedy, gdy dziecko rzeczywiście jest w stanie i ma chęci się nimi pobawić.

LepszymBardziej trafionym pomysłem na podarunek dla niemowlęcia będzie to, co zda egzamin w praniu i pomoże rodzicom, a dzięki temu pośrednio bobasowi. Dla rodziców planujących jeździć z niemowlakiem świetnym pomysłem będą łóżeczka turystyczne dla dzieci. Są funkcjonalne, poręczne, łatwo się składają i zabierają niewiele przestrzeni w aucie. Łóżko takiego rodzaju zagwarantuje dziecku nie tylko ciche i wygodne miejsce do spania, ale również zabezpieczoną przestrzeń do harcowania, pełniąc funkcję kojca.

Łóżeczka turystyczne dla dzieci są obecnie tak rozpowszechnionym produktem, że nie jest problemem kupienie dobrej jakości łóżeczka w dowolnym supermarkecie, albo też zamówienie wybranego modelu w internetowym sklepie.