Pisanie tekstów – komu je zlecić, żeby były faktycznie profesjonalne?

Szukasz osoby do napisania profesjonalnej pracy? – nie powinieneś mieć większego problemu

Pisanie nie każdemu wychodzi, dlatego zawsze, kiedy musimy przygotować jakieś prace zaliczeniowe, czy zrobić ważną dokumentację, ale nie mamy pojęcia, od czego zacząć, warto powierzyć tego typu zadanie specjalistom.

malowidło - praca
Author: Richard Grandmorin
Source: http://www.flickr.com
Obecnie działa wiele firm, jakie zajmują się wykonywaniem tego typu zleceń. Jednakże pisanie prac licencjackich, czy przejdź zapraszam tutaj... związanych ze specyfikacją techniczną, możemy powierzyć także osobom indywidualnym, które przyjmują tego rodzaju zlecenia w ramach indywidualnej działalności. Oczywiście, to, na kogo się zdecydujemy, powinno zależeć w dużej mierze od tego, jakie mamy oczekiwania dotyczące tekstów: czy mamy już jakiś zarys na temat tego jak krok po kroku powinna prezentować się nasza praca, czy wiemy na jaki temat chcielibyśmy aby była praca, czy mamy już przygotowaną niezbędną literaturę, którą chcielibyśmy uwzględnić, czy może zupełnie nic nie mamy w zanadrzu i w praktyce liczymy na to, że całokształtem zajmie się firma, bądź osoba, jakiej zlecimy napisanie pracy.

Oczywiście istotne jest również to, czy praca ma być rzeczywiście wyjątkowa, wyróżniać się między innymi stylem językowym, czy ma być raczej zestawieniem wiedzy merytorycznej, jaką należy wyłożyć w jak najbardziej dostępny i prosty sposób. W pierwszej sytuacji tekst wymaga na pewno więcej pracy, dlatego po pierwsze, opłaca się znaleźć firmę, jaka zapewnia niebanalne i wyjątkowe pod względem stylu treści, a po drugie, warto by oferta była atrakcyjna także pod kątem ceny. Natomiast w przypadku tekstów czysto merytorycznych, warto jest znaleźć firmę, która specjalizuje się w wybranej dziedzinie i autorzy tekstów mają już sporą wiedzę na wybrany temat, który trzeba będzie w pracy poruszyć.

Jak wybierać firmy, jakie najlepiej zrobią nasze zlecenie? Oczywiście powinniśmy poznać styl i jakość tworzonych tekstów, stąd też na pewno poprośmy o próbkę tekstu, czy to już wykonanego, czy dotyczącego naszej pracy. Tylko wówczas będziemy mogli zweryfikować, czy tekst napisany dla nas będzie w pełni spełniał nasze oczekiwania. Następną rzeczą jest poznanie dotychczasowego doświadczenia twórcy tekstu i jego wykształcenia – poprośmy o portfolio.