Jaki wybrać podarek na urodzinki dla malucha?

Maluchy są nadzwyczaj wymagającymi jubilatami. Zakup podarunku dla dziecka może więc być problematyczny. Dzieci nie kryją się z emocjami, więc jeżeli urodzinowy upominek im się nie spodoba, nie będą umiały ukryć swego zawodu. Goście a także rodzice stoją więc przed wielkim wyzwaniem.

Podarunek dla dziecka - który wybrać? Na pewno często stajecie przed takim dylematem. Najprościej jest kupić upominek dla dziecka własnego, które znamy przecież najlepiej. Dobrze wiemy, o czym marzy nasza latorośl, zatem ryzyko nietrafionego podarku jest tu minimalne. Całkiem inaczej jest, gdy zaproszeni jesteśmy na urodziny innego malucha, czy na taką imprezę wybiera się nasz syn albo córka.

gry - wizerunek
Author: RubyGoes
Source: http://www.flickr.com
Zakup podarunku dla dziecka nie może być dziełem przypadku. Nie możemy ulegać fascynacji jakąkolwiek rzeczą w markecie i na siłę uszczęśliwiać jubilata. O wiele bezpieczniej będzie zrobić przedtem pewne rozeznanie w problemie oraz zawęzić przynajmniej obszar poszukiwań. Przede wszystkim kierujemy uwagę na wiek i płeć malucha. Jeśli postanowimy nabyć dla przykładu układankę, grę czy książkę – przeczytajmy, do jakiej grupy wiekowej one są kierowane. Z wiadomych względów poruszamy się też w bezpiecznych granicach – dla chłopców będzie to np. tematyka samochodowa, sportowa lub wojskowa, dla dziewczynek – świat laleczek, modelek bądź czarodziejek. Jeżeli kompletnie nie mamy pomysłu na prezent urodzinowy, wskazane jest pójść do sklepu po wskazówkę. Sprzedawcy w sklepach z zabawkami nadzwyczaj dobrze orientują się, co jest dzisiaj modne pośród dzieci w przeróżnym wieku, więc na pewno pomogą w zakupie. Ostatnio modne są drewniane zabawki, dla przykładu puzzle. Nie dosyć iż pięknie wykonane oraz barwne, to są to produkty ekologiczne.

Jeszcze łatwiej, jeśli nasza pociecha jest w takim samym wieku co jubilat. Z pewnością znakomicie zna jego upodobania, więc może być doskonałym zakupowym doradcą. Jeśli chcemy mieć pewność, że konkretny podarek dla malucha będzie trafionym, powinniśmy poprosić o podpowiedź rodziców malutkiego jubilata. To żaden nietakt z naszej strony, natomiast za to najlepsze źródło wiadomości – nieomal z pierwszej ręki. Warto jeszcze skontaktować się z innymi zaproszonymi gośćmi, żeby mieć zupełną pewność, iż upominek od nas się nie powtórzy.