Co brać pod uwagę przy wyborze wózeczka dla malucha

Dobór właściwego wózka dla dziecka to jedno z wyzwań, przed którym stają pary oczekujące potomka oraz świeżo upieczeni rodzice. To właśnie z myślą o nich oferujemy garść porad tyczących się tego, czym się kierować przy zakupie pierwszego pojazdu kołowego dla naszego maluszka.

Pierwsza rzecz, którą należy zrobić przed tym, jak nabędziemy pożądany model wózka to upewnienie się, że nie jest nam niezbędny wózek bliźniaczy. Krok to właściwie jednoznaczny w czasach, kiedy badania diagnostyczne ciąży bywają systematyczne i precyzyjne, jednak niejedna przyszła mama przekonała się, iż pochopna decyzja o nabyciu jednoosobowego wózka została sprowadzona na ziemię przez wydaną na świat parę bliźniaków. W przypadku, gdy bliźniactwo nie wchodzi w grę, dobrze jest zacząć się rozglądać za wózkami przeznaczonych dla jednego dziecka. Istnieją trzy główne cechy, którymi najlepiej się sugerować przy doborze wózka dla niemowlaka: lekkość, trwałość i funkcjonalność (czytaj więcej).

fotelik dla dziecka
Author: vastateparksstaff
Source: http://www.flickr.com

Nasz wózek powinien być lekki nie ze względu na jego pasażera, lecz przede wszystkim dlatego, aby uprościć ubsługę jego „kierowcy“, to jest mamie. Częstokrotnie wycieńczona ciążą i porodem młoda mama będzie potrzebować maksymalnej wygody i jak najmniejszego ciężaru przy prowadzeniu, wciąganiu, zjeżdżaniu czy wnoszeniu wózka. Warto więc zatroszczyć się o jej kręgosłup i ogólną kondycję i nabyć wózeczek wyprodukowany z lekkiego, lecz wytrzymałego tworzywa, dla przykładu wózek quinny. A propos wytrzymałości warto wspomnieć, że gatunek materiałów, z których zrobiono wózeczek ma ogromny wpływ na długowieczność naszego wehikułu. Należy w w tym wypadku odznaczyć się przewidywaniem i zainwestować nieco więcej w droższy wózek quinny, lecz o lepszej jakości komponentach, ponieważ posłuży nie tylko obecnemu dziecku, ale również waszym kolejnym dzieciom. Ostatnią właściwością kluczową jest praktyczność. Warto upewnić się, czy w naszym przyszłym wózku można wypiąć gondolę i zamontować fotelik samochodowy dla dziecka.

To wielkie ułatwienie głównie dla rodziców, którzy chcą albo muszą więcej podróżować ze swoim maluszkiem.